(Last Updated On: September 29, 2019)

Ianis Hagi începe să se adapteze la fotbalul din Belgia. Jucătorul român a reușit un meci excelent aseară, meci în care a reușit să înscrie două goluri și să ofere o pasă de gol.

Cu Ianis în zi de grație, Genk a condus cu 3-0, însă campioana Belgiei s-a văzut egalată de St. Truiden într-un final nebun de meci. Hagi a centrat la primul gol al oaspeţilor, marcat cu capul de Theo Bongonda (14), iar apoi a punctat de două ori din penalty (48, 60), informează digisport.ro.

(Video) Seară magică a lui Ianis Hagi ! Două goluri și o pasă decisivă pentru Genk. Arbitrul a fluierat mai devreme finalul meciului 1

Gazdele au reuşit să marcheze de trei ori la rând, prin Yohan Boli (62, 87) şi Garcia Tena (80), obţinând un punct nesperat.

Ianis Hagi, care are 3 goluri marcate în 7 partide de campionat, a fost înlocuit în minutul 69.

Meciul a fost întrerupt aproximativ un sfert de oră, după ce Ianis Hagi a reușit să marcheze al doilea său gol. Tensiunea din tribune l-a făcut pe arbitrul Laurens Visser să fluiere finalul partidei cu câteva minute mai devreme.