FELICITĂRI! Cristina Neagu a fost aleasă din nou jucătoarea anului în handbalul feminin

(Last Updated On: January 8, 2018)

Într-o anchetă a Federației Europene de Handbal, care a realizat un sondaj pe site-ul sau, Cristina Neagu a fost desemnata din nou cea mai buna jucatoare la finalul unui an calendaristic

La sondaj au participat circa 30.000 de fani ai handbalului, iar dintre acestia, 15.185 de oameni au ales-o pe Neagu handbalista europeana a anului, informează ziare.com

Pe locul secund s-a clasat Anita Gorbicz de la Gyor cu 11.168 de voturi, in timp ce pe locul trei s-a situat Nora Mork, din Norvegia, golghetera CM de handbal 2017 din Germania.

Neagu a condus echipa Romaniei pe locul 10 la Campionatul Mondial din Germania, de la finele lui 2017, dupa ce echipa noastra a fost eliminata dramatic in optimi de Cehia.

Sportiva de la CSM Bucuresti a fost aleasa de 3 ori in cariera sa de catre IHF (Federatia Internationala) cea mai buna handbalista a lumii.