Reacția Simonei Halep pentru fanul care i-a strigat „Rupe-o, tată, rupe-o!”, în timpul meciului

(Last Updated On: August 12, 2017)

Joi, în Canada, Simona Halep a avut meci împotriva jucătoarei Barbora Strycova timp în care din tribune s-a strigat “Rupe-o, tată, rupe-o!” Simona Halep a fost deranjată de acest tip de susținere și a declarat la sfârșitul partidei să se comporte cu un pic mai mult fair-play pentru adversar.

“Le mulţumesc pentru susţinere, dar cred că ar trebui să se comporte cu un pic mai mult fair-play pentru adversar, pentru că astăzi, în opinia mea, s-au depăşit un pic limitele”, a declarat jucătoarea română, potrivit paginii Simona Halep Band, informează digi24.ro.

Halep are parte de o puternică susţinere la turneul din oraşul canadian. Ea este încurajată de numeroşi compatrioţi din tribune şi este asaltată de cereri de autografe. După meciul cu Magdalena Rybarikova, din turul al doilea, Halep a fost ovaţionată de zeci de susţinători la şedinţa de autografe.

Site-ul WTA a scris că jucătoarea română are parte nu numai de susţinearea multor compatrioţi, ci şi de numeroşi canadieni.

Meciul din sfertul de finală de la Toronto dintre Simona Halep și Caroline Garcia se va juca sâmbătă, de la ora 18:00, pe Grandstand, asta după ce ploaia a dat peste cap programul zilei de vineri, scrie digisport.ro.

Meciul va putea fi urmărit ÎN DIRECT și ÎN EXCLUSIVITATE la Digi Sport 2.

Tot de la aceeași oră, dar pe terenul central va avea loc continuarea partidei dintre Elina Svitolina și Garbine Muguruza, care a fost întreruptă vineri, după ce iberica a luat primul set cu 6-4.