Felicitări! Un român a câștigat maratonul Fuencarral-El Pardo din Spania

Câștigător pentru a șaptea oară. Mircea Marian Sacara a devenit celebru datorită premiilor sale obținute în cadrul diferitor competiții. Participând la maratonul Fuencarral-EL Pardo, de la Madrid românul se întoarce acasă pentru a cincea oară consecutiv cu locul întâi.

Tânărul este membrul unui club sportiv din România și anual îl puteți întâlni la diferite competiții.

Mircea Marian Sacara a câștigat, duminică 12 februarie, pentru a șaptea oară maratonul Fuencarral-El Pardo, din Madrid, categoria masculină. De asemenea, este pentru a cincea oară când compatriotul nostru câștigă consecutiv această competiție, potrivit inforoes.com.

Românul, membru al clubului sportiv Bikila, a câștigat trofeul celei de a 33-a ediții a competiției cu un timp de o oră, 23 de minute și 29 de secunde.

La categoria feminină, a fost desemnată câștigătoare Sonia Lopez (Triatlon Claveria) cu un timp de o oră, 28 de minute și 39 de secunde.